motywacja.com turystyka aktywna imprezy integracyjne
motywacja.com integracja firmowa przygoda pikniki firmowe catering polowy wieczory tematyczne turystyka 4x4 Zielone Szkoły wypożyczalnia rowerów dane kontaktowe profil motywacja FB
aquazorbing    quad dzieciecy    most linowy
zajecia dla najmłodszych
 

Zielone Szkoły - programy 5 dniowe

  
  

Wycieczki tygodniowe

Podczas pięciodniowej zielonej szkoły możemy poznać naprawdę wiele atrakcji jurajskich. Zwiedzimy zamki i strażnice. Zasmakujemy w speleologii i przypominimy sobie informacje z lekcji geografii. Podczas zajęć odświeżymy informacje z Edukacji dla bezpieczeństwa szczególną uwage poświęcimy udzielaniu pierwszej pomocy i ćwiczeniom z fantomem.

I dzień
Przyjazd do Ośrodka i zakwaterowanie;
Obiad, spacer z ekologiem po okolicy ośrodka, zapoznanie z regulaminem pobytu, kolacja.
Wieczór integracyjny (gra integracyjna) - zajęcia z psychologiem.

II dzień - geografia
Śniadanie, przygotowanie do Marszy na Orientację - mapa, azymuty, orientacja w terenie, omówienie zasad bezpieczeństwa. Krótkie szkolenie z topografii, pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się w terenie wyżynnym i zalesionym, zasady pierwszej pomocy, znajdowanie drogi do domu,
obiad;
Zawody na orientację,
kolacja a po niej ogłoszenie wyników gry, wspólne oglądanie zdjęć zrobionych podczas imprezy. Projekcja filmu o Jurze i jej budowie geologicznej.

III dzień - historia
Śniadanie;
Całodzienna wycieczka autokarowa: Zaborze-Olsztyn-Złoty Potok (Dworek Krasińskich, Diabelskie Mosty, Źródła Zygmunta i Elżbiety, Brama Twardowskiego) -Ostrężnik-Mirów-Bobolice-Zaborze,
Obiad w Mirowie;
Powrót do ośrodka, kolacja, konkurs plastyczny (rysunek z wycieczki), dyskoteka.


   IV dzień - wychowanie fizyczne + biologia + geografia = scouting
Śniadanie;
Odprawa przed grą terenową, podział na podgrupy 5-6 osobowe. Każda grupa na teren gry przyjeżdża samochodem terenowym.
Przypomnienie zasad bezpieczeństwa i podstawowych wiadomooeci z dnia pierwszego, rozdanie prowiantu i sprzętu na drogę (kompasy), omówienie zadań i punktacji.
Gra terenowa "Wyprawa"
Elementy alpinistyczne (most linowy), zjazdy, tyrolka, przejście jaskinią poziomą(j. Olsztyńska), nauka rozpalania ognia i sposobów zdobywania wody i pożywienia, użycie sprzętu ochrony osobistej maski przeciwgazowe, sygnały obrony cywilnej oznaczanie kierunków bez kompasu. Obserwacja za pomocą lunety, lornetki.
OPCJA dla starszych uczestników: zasadzka paintballowa (wiek min 14 lat - wymagana pisemna zgoda rodziców)
Kolacja;
Ogłoszenie wyników rywalizacji, ognisko, kiełbaski, piosenka turystyczna.

V dzień
Śniadanie;
Pożegnanie grupy,wykwaterowanie, wyjazd.

W cenę wliczone są następujące pozycje: wyżywienie (5 obiadów, 4 oeniadania, 4 kolacje), nocleg w domkach z pełnym węzłem sanitarnym(pokoje 2-3-4 os.), instruktorzy, materiały plastyczne i poligraficzne, przygotowanie i obsługa gier terenowych, przewodnicy i bilety wstępów, transport podczas wycieczki.
Opcje dodatkowe: Paintball - 60 zł/os.
Ceny za imprezy są skalkulowane dla 30 płacących osób (pobyt lub uczestnictwo w zajęciach dla 3 opiekunów lub rodziców - gratis!).

Cena: 618 zł/os.  
techniki linowe
pierwsza pomoc    zwiedzanie jaskini    samochód terenowy
 
pierwsza pomoc    zwiedzanie jaskini    samochód terenowy
 
pierwsza pomoc    zwiedzanie jaskini    samochód terenowy
zielone lekcje