motywacja.com turystyka aktywna imprezy integracyjne
motywacja.com integracja firmowa przygoda pikniki firmowe catering polowy wieczory tematyczne turystyka 4x4 Zielone Szkoły wypożyczalnia rowerów dane kontaktowe profil motywacja FB
    Nordic Walking został stworzony dla fińskich biegaczy narciarskich jako uzupełnienie rocznego cyklu treningowego. Wymyślony w latach dwudziestych ubiegłego wieku, niedawno ponownie odkryty, szybko zdobywa nowych zwolenników. Maszerujących i spacerujących z kijkami widać wszędzie _ i w lesie, i w mieście.

Jura jest wymarzonym miejscem do uprawiania tej dyscypliny. Mamy kilka sprawdzonych lokalizacji na marsze i spacery. Rezerwat Zielona Góra, Rezerwat Sokole Góry, Las Aniołowski, Grzęda Mirowska, Złoty Potok to niektóre, naszym zdaniem najfajniejsze, trasy treningów w okolicach Częstochowy.

Aby zacząć "chodzić" potrzebujemy jedynie wygodnego sportowego stroju dostosowanego do warunków atmosferycznych i sprzętu, którego wybór jest teraz ogromny. Pierwsze kroki warto postawić z instruktorem, który dobierze odpowiednią długość kijków, zademonstruje prawidłową technikę marszu i skoryguje ewentualne błędy.
  
imprezy przygodowe
rozgrzewka    kijki nordic walking    kadra instruktorska
 
  Zawsze przed treningiem czy spacerem NW należy pamiętać o rozgrzewce. Dzięki temu zmniejsza się podatność na kontuzje. Najprostszym schematem zaprawy są ćwiczenia poszczególnych partii ciała np. od góry do dołu: szyja, barki, łokcie i nadgarstki. Dalej biodra, kolana, kostki. Na koniec rozgrzewki kilka ćwiczeń rozciągających i można śmiało ruszać w drogę!    Rynek oferuje szeroki wybór kijków NW. Jaki sprzęt wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zachęcamy do odbycia pierwszego treningu pod okiem instruktora i skorzystania z naszej wypożyczalni kijków. Jeżeli bakcyl Nordic Walkingu zostanie połknięty, można zakupić najodpowiedniejszy dla siebie sprzęt i już samodzielnie cieszyć się tą formą aktywności.    Nasi instruktorzy i przewodnicy Nordic Walking znają wiele szlaków na spacery i treningi wokół Częstochowy. Zależnie od kondycji i stopnia zaawansowania grupy, odpowiednio dobiorą trasę marszu. Jura oferuje pełny przekrój terenu _ od wypłaszczonych leśnych duktów po pagórkowate ścieżki z licznymi podejściami. Dodatkowym atutem są piękne krajobrazy o każdej porze roku.  
imprezy przygodowe