motywacja.com turystyka aktywna imprezy integracyjne
motywacja.com integracja firmowa przygoda pikniki firmowe catering polowy wieczory tematyczne turystyka 4x4 Zielone Szkoły wypożyczalnia rowerów dane kontaktowe profil motywacja FB
    Wyżyna Krakowsko-Częstochowsko-Wieluńska potocznie zwana Jurą rozciąga się długim, dość wąskim pasem z północy na południe. Część wieluńska jest mniej pofałdowana, oferuje za to dziewicze tereny poprzecinane siecią spławnych rzek. Właściwa część Jury od Częstochowy do Krakowa to kraina białych skał i średniowiecznych warowni.

Główną atrakcją wyżyny jest Szlak Orlich Gniazd, który, wijąc się pomiędzy kolejnymi wzniesieniami, odwiedza wszystkie najważniejsze zamki jurajskie. Wizytówką regionu są wapienne skały, przybierające ciekawe kształty: Dziewica, Rzędkowicki Wielbłąd, Maczuga Herkulesa, Brama Twardowskiego czy Okienniki Wielki i Mały.

Jura to idealne miejsce do uprawiania różnych form turystyki, organizacji imprez integracyjnych i rekreacji. Dzięki charakterystycznemu ukształtowaniu terenu, obecności jaskiń, skał, rzek, a nawet pustyni umożliwia aktywne spędzanie czasu na wiele sposobów. Z kolei mnogość atrakcji turystycznych i ciekawych krajoznawczo miejsc, jakie oferują Wyżyna Krakowsko-Częstochowska i Wieluńska, wzbogaca pobyt.
  
imprezy przygodowe
Zamek Mirów    Skały    jurajskie rzeki
 
  Na Jurze występuje największe w Polsce zagęszczenie średniowiecznych zamków, warowni i stanic. Wszystkie były wznoszone na wzgórzach ze względu na ich obronny charakter i niedostępność. Stąd też wzięły one wspólną nazwę "Orle Gniazda". Olsztyn, Ogrodzieniec, Mirów i Bobolice to tylko niektóre z nich.    Jurajskie skały przybrały fantazyjne nieraz kształty, od których pochodzą ich nazwy: Tankowiec, Wielbłąd, Rękawica, Maczuga Herkulesa. Wiele z nich nadaje się do uprawiania wspinaczki. W przewodnikach opisane są liczne drogi wspinaczkowe, a część skał jest "obita", czyli przygotowana pod wspinaczy.    Nie wszyscy wiedzą, że na Jurze istnieją warunki do uprawiania turystyki kajakowej. Szczególnie północna część wyżyny oferuje ciekawe szlaki wodne. Pływać można po Warcie, Wiercicy, Liswarcie i Kocince. W okolicach Załęcza Warta tworzy malowniczy łuk, który wchodzi w obręb Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.  
imprezy przygodowe

Pokaż Przygodowa Jura na większej mapie
imprezy przygodowe