motywacja.com turystyka aktywna imprezy integracyjne
motywacja.com integracja firmowa przygoda pikniki firmowe catering polowy wieczory tematyczne turystyka 4x4 Zielone Szkoły wypożyczalnia rowerów dane kontaktowe profil motywacja FB
    Gra terenowa na orientację to spacer po przygotowanej, najczęściej leśnej, trasie, na której znajdują się punkty kontrolne, potocznie nazywane "lampionami". Obecność na punktach potwierdza się za pomocą np. kredki na karcie kontrolnej i wyrusza w dalszą drogę. Celem jest zaliczenie wszystkich zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych.

Podczas marszów na orientację czas nie jest jedynym elementem decydującym o sukcesie. Jednakowo ważna jest umiejętność czytania mapy i wyboru właściwej drogi. Często podczas zawodów mapy, które dostają zawodnicy są kombinowane, stanowią jakby zadanie do rozwiązania. Wtedy niezbędna okazuje się zdolność szybkiego i logicznego myślenia.

Imprezy na orientacje uczą współpracy w grupie. Jedni lepiej wyznaczają drogę, a drudzy potrafią umiejętnie kojarzyć szczegóły terenowe z mapą topograficzną. Orienteering uczy także zarządzania czasem. Zadania należy wykonać w wyznaczonym przedziale czasowym, przy czym nie jest ważny najkrótszy czas ukończenia, ale zmieszczenie się w określonym limicie.
  
imprezy przygodowe
mapa    kompas    zasady
 
  Mapy topograficzne. Do przygotowania mapek dla zawodników wykorzystujemy najczęściej mapki topograficzne w skali 1:10000 lub 1:15000. Są bardzo dokładne i zawierają wiele szczegółów terenowych ułatwiających orientację w terenie. Często na wydruki nanosimy logo klienta tak, by stały się pamiątką z wyjazdu integracyjnego.    Przed wyruszeniem w drogę niezbędne jest odświeżenie informacji. Definicja azymutu mówi, że jest to kąt pomiędzy północą a kierunkiem marszu, wyrażony w stopniach. Służy on do wyznaczania namiaru pomiędzy kolejnymi punktami kontrolnymi na mapie, a jego wartość ustawiona na tarczy busoli pozwala kontrolować kierunek marszu.    W lesie rozstawionych jest wiele punktów kontrolnych. Nie wszystkie trzeba potwierdzić. Budowniczy trasy często zastawiają na uczestników pułapki w postaci punktów mylnych. Powoduje to różną punktację poszczególnych drużyn i urozmaica grę. Trasę należy pokonać w określonym czasie. Przekroczenie limitu kosztuje punkty karne.  
imprezy przygodowe