motywacja.com turystyka aktywna imprezy integracyjne
motywacja.com integracja firmowa przygoda pikniki firmowe catering polowy wieczory tematyczne turystyka 4x4 Zielone Szkoły wypożyczalnia rowerów dane kontaktowe profil motywacja FB
land rover jura offroad brama Twardowskiego Zamen Olsztyn góra Biakło Pustynia siedlecka Królewski Zamek Olsztyn Ogrodzieniec polowe śniadanie jurajski trakt widok z Sadka Mirów na pustyni
   

Jurajska wyprawa 4x4

Jurę Krakowsko-Częstochowską znamy jak własną kieszeń. Jest tu wiele traktów przemykających pomiędzy wzgórzami, brzegiem lasów czy polami. Niektóre z nich prowadzą do skał o dziwnych nazwach i kształtach inne do zamków i warowni. Można także dojechać do miejsc, z których roztaczają się widoki na jurajskie krajobrazy.

Aby przemierzyć szlak z Częstochowy do Krakowa potrzebujemy dwa dni podczas, których zaznajomimy się z podstawową obsługą i prowadzeniem samochodu terenowego. Pod czujnym okiem instruktora będziecie stawiać pierwsze kroki w jeździe 4x4. Postaramy się także przybliżyc temat nawigacji terenowej zarówno na mapach i ekranach GPS.

Nocleg możemy urządzić rozbijając biwak i sami przygotowując posiłek polowy lub zatrzymać się w małym przytulnym pensjonacie gdzie podczas kolacji w altanie grillowej możemy podłączyć projektor multimedialny i urządzić pokaz slajdów z naszych wypraw 4x4 w najdalsze zakątki Europy, uświetniając go łykiem rumuńskiej śliwowicy.
  
Impreza turystyczno-offroadowo-krajoznawcza.
Wyjazd offroad - wszystkie samochody to Land Rovery Discovery.
Zakwaterowanie w namiotach na biwaku lub w pensjonacie/hotelu.

I dzień
Spotkanie w Częstochowie.
Pakowanie bagaży do samochodów terenowych, wyjazd na trasę.
Pierwsze przejazdy, zaznajomienie się z obsługą samochodu 4x4.
Przed obiadem zwiedzimy i zobaczymy: Przeprośna Górkę, Zieloną Górę, Góry Towarne, Zamek Olsztyn, Kielniki i Sokole Góry, w których zejdziemy do Jaskini Koralowej.
W osprzęcie speleo w kaskach z latarkami i kombinezonach zjedziemy ponad 20m pod ziemię i zwiedzimy korytarze jednej z najpiękniejszych jaskiń na Jurze.
Po eksploracji zejdziemy do samochodów i udamy się na poszukiwanie miejsca na biwak lub do pensjonatu.
Wieczorem rozpalimy ognisko i przyrządzimy wspólny posilek a jeżeli spać będziemy w pensjonacie pod wiatką grillową możemy urządzić slajdowisko z wypraw po bezdrożach Europy.
Nocleg
   speleologia

zamek wapienny
   II dzień
Pobudka
Śniadanie
9.30 wyjazd na trasę
Ruszymy na wschód i aleją Klonową wjedziemy do Złotego Potoku gdzie udamy się na spacer od Bramy Twardowskiego ku Źródłom Zygmunta i Elżbiety z których początek bierze rzeka Wiercica.
Obiad zjemy naprzeciwko Rezerwatu Parkowe w najstarszej pstrągarni w Europie.
Po posiłku ruszymy w kierunku zamków w Mirowie, Bobolicach i Ogrodzieńcu. Po drodze odwiedzimy kamieniołom, na którym jest urządzony tor off-road.
Kolację zjemy w karczmie zamkowej na Zamku w Ogrodzieńcu.
Nocleg proponujemy: pod namiotami, w jednym z pensjonatów lub w ekskluzywnym Hotelu SPA Poziom 511

III dzień
9.00 Śniadanie i wyjazd.
Ostatni dzień to podróż traktami do Ojcowa. Po drodze czekają nas zamki w Smoleniu i Rabsztynie. Zobaczymy Maczugę Herkulesa i zwiedzimy zamek-pałac w Pieskowej Skale. Obiad zjemy w restauracji i udamy się na spacer, który doskonale podsumuje naszą Jurajską eskapadę 4x4. Ruszymy szlakiem po Ojcowskim Parku Narodowym i zakończymy go zwiedzaniem Groty Łokietka. Symbolicznie zakończymy imprezę przy Bramie Krakowskiej która zamyka Jurę.
Cena: 1350 zł netto os. przy grupie 15 os.

Cena zawiera: Wypożyczenie 5 samochodów terenowych Land Rover Discovery i opiekę 5 instruktorów off-road, eksplorację jaskini Koralowej(piuonowy zjazd) w pełnym osprzęcie speleo, noclegi w namiotach na biwakach, zwiedzanie atrakcji opisanych w programie, 3 obiady, 2 kolacje, 2 śniadania, ubezpieczenie NNW.
Cena nie zawiera: noclegów w pensjonatach lub hotelach w przypadku wyboru takiej opcji.

Oferta dostępna również w opcji dwudniowej z jednym noclegiem w terenie. Możemy równiez zmodyfikować listę atrakcji lub uzupełnić ofertę o nowe elementy.
   landek na trasie

w Kamieniołomie kielniki    Sokole Góry    10 Discovery
 
kapliczka romańska    biakło    na leśnym szlaku
zwiedzanie Jury